CZYM JEST KFS

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) został utworzony ze środków Funduszu Pracy z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców oraz pracowników. Celem KFS jest pomoc w podwyższeniu kompetencji, które wymagają weryfikacji w kontekście zmieniającej się gospodarki. Wsparcie KFS udzielane jest na zasadach pomocy de minimis.
KFS adresowany jest zarówno do pracowników jak i pracodawców, którzy chcieliby skorzystać z różnych form kształcenia ustawicznego.

KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O  ŚRODKI Z KFS

- każdy pracodawca, jeżeli zatrudnia co najmniej jednego pracownika na umowę o pracę

- nie ma znaczenia, na jaki rodzaj umowy o pracę zatrudnieni są pracownicy, a także czy jest to praca na pełen czy część etatu

- pracodawca może sam skorzystać ze środków KFS na takich samych zasadach jak jego pracownicy

- o dofinansowanie nie może starać się osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która nie zatrudnia pracowników w ramach umowy o pracę lub zatrudnia osoby na podstawie umowy zlecenie.

GDZIE I KIEDY MOŻNA SKŁADAĆ WNIOSKI O DOFINANSOWANIE:

- Powiatowy Urząd Pracy, pod który przypisany jest pracodawca ze względu na siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności gospodarczej ogłasza nabór na dofinansowanie kształcenia pracowników i pracodawców w ramach KFS.

-
PUP udostępnia formularz wniosku i regulamin dofinansowania na swojej stronie internetowej oraz termin naboru wniosków.

-
Terminy naboru wniosków w każdym urzędzie pracy są inne

JAKĄ WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA MOŻNA OTRZYMAĆ:

Pracodawca mże otrzymać środki z KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego podejmowanego przez siebie i swoich pracowników w wysokości:

- 80% kosztów kształcenia ustawicznego, ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika

- 100% kosztów kształcenia ustawicznego – w przypadku mikro przedsiębiorcy (do 10 osób zatrudnionych) – ale nie więcej niż do wysokości 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ DOFINANSOWANIE?

Pracodawca może otrzymać dofinansowanie na sfinansowanie kursów, zgodnie z priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok kalendarzowy. W ramach dofinansowania można rozliczyć wyłącznie wartość szkolenia. Dofinansowaniu nie podlega dojazd na szkolenia, nocleg oraz wyżywienie. 

Jesteś zainteresowany dofinansowaniem na kursy z KFS?

Wypełnij formularz kontaktowy

Po wysłaniu formularza skontaktujemy się z Tobą, pomożemy w przygotowaniu dokumentów i otrzymaniu dofinansowania.