UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Podstawą zapisu na dowolny kurs jest określenie poziomu zaawansowania językowego. Kwalifikacja ta opera się o test gramatyczno-leksykalny, który można wypełnić online w górnej zakładce NAPISZ TEST lub na miejscu w szkole. Jest on bezpłatny i niezobowiązujący, a wynik podawany jest bezpośrednio po napisaniu (wersja papierowa) lub przesyłany do naszej szkoły (wersja komputerowa). W przypadku wątpliwości odnośnie stopnia znajomości języka następuje rozmowa z lektorem lub metodykiem. Pozwala ona dobrać właściwy kurs dla danej osoby. Jest to ważny etap, pozwalający dobrać kursantowi odpowiednie zajęcia. Dzięk temu można uniknąć sytuacji, gdy uczeń będzie się nudził na lekcji, ponieważ jego wiedza jest zdecydowanie większa niż reszty grupy oraz gdy uczeń nie dorównuje grupie pod kątem dotychczasowej wiedzy. Po określeniu poziomu zaawansowania, słuchacz wybiera rodzaj i intensywność kursu oraz dogodne dni i godziny zajęć.

Sfinalizowaniem zapisu jest podpisanie umowy i wniesienie opłaty za kurs.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o

→kontakt.

STANDARYZACJA POZIOMÓW NAUCZANIA W SZKOLE BRITISH SCHOOL:

 

1. KIDS

Poziom KIDS to poziom, na którym 4-6 latkowie odkrywają świat w nowy sposób, za pomocą obcego języka. Jest to dla nich nowe doświadczenie, które, jeśli jest odbierane pozytywnie, zaowocuje chęcią dalszej nauki. To zdobywanie wiedzy poprzez gry i zabawy.

Rolą nauczyciela jest stymulowanie procesów poznawczych dzieci i rozbudzanie w nich ciekawości oraz przygotowanie lekcji w taki sposób, by mali uczniowie chętnie brali w niej udział i nie zdążyli się zmęczyć. Lekcja, która trwa 60 minut, składa się z kilku punktów zwrotnych, tak by cały czas podtrzymywać zainteresowanie dzieci. Kursanci, którzy rozpoczynają naukę w wieku 4-6 lat dużo łatwiej przyswajają wiedzę na kolejnych poziomach, a ich nie do końca ukształtowany aparat mowy ułatwia wymowę obco brzmiących dźwięków. Po ukończeniu kursu dzieci potrafią przedstawić się, reagują na polecenia oraz posługują się słownictwem z różnych zakresów tematycznych.

Począwszy od poziomu pierwszego dzieci poznają święta i obyczaje celebrowane w krajach anglojęzycznych, co przyczynia się do szerokiego rozwoju intelektualnego młodych kursantów a także do rozbudzania wrażliwości na inne kultury.

SCHEMAT POZIOMÓW ZAAWANSOWANIA

KIDS 1

KIDS 2

KIDS 3

2. JUNIOR

Poziom JUNIOR to poziom, przeznaczony dla dzieci w wieku 7 - 10. Zajęcia dla tej grupy wiekowej są prowadzone przez filologów angielskich, którzy przeszli specjalistyczne szkolenia pod kątem nauczania dzieci młodszych. Materiał metodyczny jest szczegółowo dobrany do zainteresowań, tempa nauki i temperamentu dzieci. 

Nauka języka angielskiego w grupach Junior prowadzona jest głównie w formie zabawy, gry, piosenki i naturalnego sposobu przyswajania języka. Uczniowie mają też do dyspozycji specjalnie dobrany podręcznik, który zawiera omawiany materiał językowy oraz umożliwia powtarzanie i utrwalanie zdobytych wiadomości i umiejętności w domu.

SCHEMAT POZIOMÓW ZAAWANSOWANIA

JUNIOR 0

JUNIOR 1

JUNIOR 2

JUNIOR 3

3. Poziom TEEN jest jednym z ważniejszych etapów w rozwoju umiejętności językowych dziecka. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 11-15 lat.

Sposób wprowadzania nowego materiału dla tej grupy wiekowej to wielka przygoda dla nauczyciela i uczniów. Materiały dodatkowe są skrupulatnie dobierane przez nauczyciela, tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały świat nastolatka. Lektorzy wybierają najbardziej odpowiednie strategie nauczania, dostosowane do wieku i temperamentu uczniów.

Poziom Teen odgrywa tym ważniejszą rolę w całościowej edukacji językowej dziecka, że ma na celu zaszczepić zamiłowanie do nauki języków na całe życie.

Schemat poziomów zaawansowania:

Beginner teen

Elementary teen

Pre-intermediate teen

Intermediate teen

Upper – intermediate teen

Pre - advanced teen

Advanced teen

Post - advanced teen

Proficiency teen

4. Poziom ADULTS przeznaczony jest dla młodzieży licealnej oraz dorosłych. Są to kursy na poziomach od początkującego do zaawansowanego. 

Programy kursów koncentrują się wokół tematów z życia codziennego, rozrywce, zainteresowaniach i zagadnieniach społecznych.

Dzięki urozmaiconym technikom pracy zapewniamy kursantom wszechstronny i systematyczny rozwój ich umiejętności językowych, tzn. mówienia, słuchania, czytania i pisania. Na naszych kursach szczególny nacisk kładziemy na konwersacje. Uczymy swobodnego i skutecznego porozumiewania się w języku angielskim.

Schemat poziomów zaawansowania:

Beginner

Elementary

Pre-intermediate

Intermediate

Upper – intermediate

Pre - advanced 

Advanced 

Post - advanced 

Proficiency 

5. POZIOM PRE-FCE (Pre First Certificate In English) – jest poziomem ‘pomostowym’ pomiędzy poziomem upper-intermediate a FCE. Jest on przeznaczony dla studentów British School, którzy nie czują się na siłach sprostać językowym wymogom egzaminu państwowego (FCE) i chcą ‘podszlifować braki’.

6. POZIOM FCE (First Certificate In English) poziom FCE ma na celu przygotowanie kursantów do egzaminu pierwszego stopnia organizowanego przez Cambridge Examinations Syndicate. Przygotowanie do tego egzaminu wymaga przede wszystkim rozwinięcia wszystkich pięciu umiejętności językowych tj.: czytania, mówienia, pisania, słuchania i wiedzy gramatyczno-leksykalnej. Bardzo ważnym elementem tego kursu jest zapoznanie się z technikami egzaminacyjnymi pozwalającymi na lepsze wykorzystanie swoich możliwości językowych kursanta w różnych zadaniach egzaminacyjnych. 

7. Poziom CAE (Certificate in Advanced English) to jeden z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie zaawansowanym, z naciskiem na umiejętności praktyczne, wydawanych przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate. Egzamin ten koncentruje się na praktycznej znajomości języka w każdej sytuacji życia codziennego. 

Poziom CPE (Certificate of Proficiency in English) jest najwyższym poziomem nauki języka angielskiego przygotowującym do najbardziej zaawansowanego stopnia egzaminu organizowanego przez Cambridge Examinations Syndicate. Uczestnicy tego kursu zajmują się językiem angielskim pod kątem subtelności językowych, wyrażeń i struktur, a także wymową i słownictwem, które mają nadać uczniowi autentyczność wypowiedzi zbliżoną do native speaker’a. Sposób wypowiadania uczącego się na tym poziomie jest swobodny, zróżnicowany pod kątem gramatyczno-leksykalnym z naciskiem na rozróżnienie rejestru językowego oraz bogaty w idiomy, synonimy, kolokacje, przysłowia, etc. Uczeń na poziomie CPE słucha i czyta oryginalne materiały zaczerpnięte z krajów anglojęzycznych.

Platforma e-learning

Umożliwia samodzielną naukę i utrwalanie materiału przerobionego na zajęciach.

Tablice Interaktywne

Zobacz jak wyglądają zajęcia prowadzone z pomocą tablic interaktywnych.

Stawiamy na praktyczne użycie języka!