British School - Szkoła Języków Obcych - szkoła językowa, kursy językowe, szkoła angielskiego i inne języki - Szwedzki

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Kurs języka szwedzkiego

content title

Język szwedzki (svenska) należy do grupy języków północnogermańskich i jest używany przez około 9 mln ludzi, głównie w Szwecji i Finlandii. Najbliżej spokrewniony jest z językiem duńskim i norweskim, tak jak one wyewoluował z języka staronordyjskiego (old norse). Posiada status języka urzędowego w Finlandii i w Szwecji.Badacze wyróżniają nawet 20 dialektów języka szwedzkiego na obszarze Szwecji i Finlandii. Szwedzki standardowy (standardsvenska, rikssvenska), oparty na dialektach regionu sztokholmskiego, jest tym najczęściej słyszanym w mass mediach, jednak istnieje bardzo wiele jego regionalnych wariantów charakterystycznych dla poszczególnych obszarów geograficznych.

Obecnie w szwedzkich mediach nierzadko można usłyszeć dziennikarzy mówiących wyraźnym regionalnym wariantem, ponieważ są one uważane za równoprawne z rikssvenska. Jednak wciąż najpowszechniejszym i postrzeganym za najbardziej formalny pozostaje szwedzki standardowy.

W British School języka szwedzkiego można nauczyć się bardzo łatwo i szybko, a zajęcia urozmaicają konwersacje z native speakerem prosto ze Szwecji.

 

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się na kurs przez Internet

content title

Platforma e-learning

Umożliwia samodzielną naukę i utrwalanie materiału przerobionego na zajęciach.

Tablice Interaktywne

Zobacz jak wyglądają zajęcia prowadzone z pomocą tablic interaktywnych.

Stawiamy na praktyczne użycie języka!