British School - Szkoła Języków Obcych - szkoła językowa, kursy językowe, szkoła angielskiego i inne języki - Egzaminy ESOL

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Egzaminy ESOL

content title


POZIOM FCE - następuje po czterech latach nauki w British School i jest kontynuacją poziomu Upper-Intermediate lub poziomu Pre-FCE. Poziom FCE ma na celu przygotowanie kursantów do egzaminu pierwszego stopnia organizowanego przez Cambridge Examinations Syndicate. Przygotowanie do tego egzaminu wymaga przede wszystkim rozwinięcia wszystkich pięciu umiejętności językowych tj.: czytania, mówienia, pisania, słuchania i wiedzy gramatyczno-leksykalnej. Bardzo ważnym elementem tego kursu jest zapoznanie się z technikami egzaminacyjnymi pozwalającymi na lepsze wykorzystanie swoich możliwości językowych kursanta w różnych zadaniach egzaminacyjnych.

  • Egzamin FCE jest międzynarodowym egzaminem uznawanym na wielu uczelniach w Europie jako wstępny egzamin ze znajomości języka angielskiego.
  • Egzamin FCE jest w Polsce równoznaczny z egzaminem państwowym.
  • Egzamin FCE jest uznawany jako dokument sprawdzonej znajomości języka angielskiego wymaganej od przewodników międzynarodowych.
  • Egzamin FCE jest egzaminem wymaganym od polskich urzędników państwowych.


POZIOM CAE - (Certificate in Advanced English) to jeden z najpopularniejszych angielskich certyfikatów językowych na poziomie zaawansowanym, z naciskiem na umiejętności praktyczne, wydawanych przez University of Cambridge Local Examinations Syndicate. Egzamin ten koncentruje się na praktycznej znajomości języka w każdej sytuacji życia codziennego.Na podstawie testu wydawane są oceny pozytywne A, B i C, oraz oceny negatywne D i E. Aby zdac egzamin na ocenę C, kandydat musi zdobyć co najmniej 60% wszystkich punktów.


POZIOM CPE -
jest najwyższym poziomem nauki języka angielskiego przygotowującym do najbardziej zaawansowanego stopnia egzaminu organizowanego przez Cambridge Examinations Syndicate tzw. CPE – Certificate of Proficiency in English. Poziom ten następuje po poziomie CAE. W celu zakwalifikowania się na ten kurs uczeń powinien albo ukończyć poziom CAE w British School na minimum 60%, albo przedstawić certyfikat zdanego egzaminu CAE (oceny pozytywne to A, B, C) maksymalnie dwa lata wcześniej, albo zdać egzamin kwalifikacyjny na ten poziom na min. 60%. Uczestnicy tego kursu zajmują się językiem angielskim pod kątem subtelności językowych, wyrażeń i struktur, a także wymową i słownictwem, które mają nadać uczniowi autentyczność wypowiedzi zbliżoną do native speaker’a. Sposób wypowiadania uczącego się na tym poziomie jest swobodny, zróżnicowany pod kątem gramatyczno-leksykalnym z naciskiem na rozróżnienie rejestru językowego oraz bogaty w idiomy, synonimy, kolokacje, przysłowia, etc. Uczeń na poziomie CPE słucha i czyta oryginalne materiały zaczerpnięte z krajów anglojęzycznych.

Cambridge English: Business Certificates znane jako BEC (Business English Certificates) dzielą się na 3 poziomy:

- Business Preliminary (odpowiada poziomowi PET - B1)

- Business Vantage (odpowiada poziomowi FCE - B2)

- Business Higher (odpowiada poziomowi CAE - C1)

BEC kładą nacisk  na umiejętność posługiwania się językiem angielskim w sytuacjach biznesowych.

Platforma e-learning

Umożliwia samodzielną naukę i utrwalanie materiału przerobionego na zajęciach.

Tablice Interaktywne

Zobacz jak wyglądają zajęcia prowadzone z pomocą tablic interaktywnych.

Stawiamy na praktyczne użycie języka!